Bugun...Ekrem İmamoğlu’nun da kılavuzu FETÖ çıktı!

Tarih: 17-05-2019 17:29:07 + -


Bir FETÖ imamının ortaya attığı tahliye yalanına Cumhuriyet’ten sonra İmamoğlu’nun da sarılması, “Bu FETÖ taktiği, kılavuzları FETÖ mü?” tepkilerine neden oldu.


Ekrem İmamoğlu’nun da kılavuzu FETÖ çıktı!

 

 Tutuklu olarak  yargılanan FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan, Mahkeme’de FETÖ taktiğini uygulamış ve kendisine ulaşan bazı bakanların, CHP Adayı Ekrem İmamoğlu ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu aleyhine ifade vermesi durumunda tahliye sözü verdiklerini öne sürmüştü. Cumhuriyet ve Birgüngibi marjinal sol gazeteler FETÖ’cü ifadelerini ‘İftira et tahliye ol!’, ‘İftira ile tahliye pazarlığı!’ gibi başlıklarla vermişti.

Ekrem İmamoğlu da FETÖ'yü kılavuz edindi

FETÖ’nün belediyeler imamı tarafından mahkemede ortaya atılan “sapkın” iddialara  Cumhuriyet ve Birgün’ün ardından CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

Ekrem İmamoğlu, FETÖ belediyeler imamın  mahkemedeki ifadelerini hiç sorgulamadan ‘gerçek’ olarak kabullenip, ‘Tam bir kumpas, şu anki tüm siyasiler zan altındadır. Hem Adalet Bakanı’nın hem de Türkiye’yi yöneten tüm iradenin cevap vermesi zorunludur” dedi.

Varol’un tepkisi

Hukukçular Birliği Vakfı Başkanı Av. Alaattin Varol, yeniakit.com.tr’ye  konu hakkında şunları söyledi:

“İmamoğlu’nun FETÖ’nün belediyeler imamının mahkemedeki ifadelerini ‘delil’ kabul etmesinin, hatta ‘gerçek’ gibiymiş gibi sahiplenmesinin sebebi nedir?  DHKP-C’linin biri çıksa ve ‘İmamoğlu’nu desteklemem halinde tahliye edileceğim söylendi!’ dese, buna itibar mı edilecek? Bu nasıl bir mantıktır? FETÖ kılavuz olabilir mi?”

FETÖ’nün belediyeler imamı ve FETÖ taktiği!

FETÖ’nün belediyeler imamı Karaarslan, duruşmada FETÖ taktiğinin gereği olarak şunları öne sürmüştü:

“14.03.2019 tarihinde avukat görüşü adı altında cezaevinde beni görüşmeye çıkarttılar. Bu görüşmeye çıkartmadan önce psikoloğa götürdüler. Bir baskı olup olmadığını sordular. Bir baskı olmadığına dair beyanda bulundum. Avukat görüşüne girdiğimde ceza evinde girmesi mümkün olmayan Aydın ilinde gazetecilik yapan Serhan Seyhan isimli gazeteciyi gördüm, bu kişi avukat değildir. 14.03.2019 tarihli kendisinin bana yaptığı görüşmede başta Özlem Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğluhakkında CHP başkanları hakkında beyanda bulunmam halinde o gün itibariyle tahliye olacağımı, bu duruşma dâhil başka duruşmalarda da tahliye olacağımı, aksi takdirde hüküm giyeceğimi bana beyan etmiştir. Bu görüşmenin ardından yargılanmamın belediye başkanları ile ilgisinin olmadığı söyledi. Kendisine faks göndereceğini belirttim. 15.03.2019 tarihinde Ankara Cumhuriyet Savcısı beni odasına davet etti. Çektiğim faksın devlet kurumlarından çıkmasının mümkün olmadığını, istediğim kişi ile beni görüştürebileceğini söyledi. Tutanaklara ismini geçmesini istemediğim bakanlar bana ve aileme ulaşarak belediye başkanları aleyhinde beyanlarda bulunmamı istediler. Davalardan beraat etmemi ve tahliye olmamı da bu beyanlar ile ilişkili olacağını söylediler. Bu süreç devam etmiştir. 18-19-20-27 Mart’ta cezaevine talebim olmaksızın gelenler olmuştur. Bunlarla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına başvuru yaptım.”

 Hasan Üstün  yeniakit.com.tr


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI