Bugun...Ekrem İmamoğlu'ndan İBB'de aile boyu israf!

Tarih: 06-09-2019 10:51:25 Güncelleme: 06-09-2019 10:52:25 + -


İsraf kelimesini diline dolayan Ekrem İmamoğlu, belediyedeki üst düzey yöneticilere aile boyu Özel Sağlık Sigortası yapacak. Başkanlığını yaptığı İSBAK A.Ş. deki 68 personelin eş, çocuk dahil özel sigortalanması için ihale açan İmamoğlu'nun bu hamlesinin bedeli ise İstanbulluların cebinden çıkacak.


Ekrem İmamoğlu'ndan İBB'de aile boyu israf!

Seçim döneminde ve sonrasında 'israf' kelimesini diline dolayan CHP'li Ekrem İmamoğlu başkanı da olduğu İSBAK A.Ş.'deki 68 personeline aile boyu Özel Sağlık Sigortası yaptırmak için harekete geçti. İBB'den binlerce işçiyi gerekçesiz ve onur kırıcı bir şekilde işten çıkaran İmamoğlu'nun İBB'deki üst düzey yöneticelere tanıdığı bu hakkın bedeli ise İstanbulluların cebinden çıkacak.

 İBB'deki kaymak tabakanın VIP hizmet alması için kolları sıvayan İmamoğlu, başkanı olduğu İSBAK A.Ş.'deki 68 personelin aile boyu Özel Sağlık Sigortası talebine yeşil ışık yaktı ve "Olur" verdi. İsrafla mücadele algısı yaratmaya çalışan CHP'li İmamoğlu'nun, halkın parasını, kaymak tabakanın saadeti için akıtması ise "Dediği başka, yaptığı başka" sözünü akıllara getirdi.

Seçim döneminde, yoksulluk sınırı altında kalan işsizlerin Genel Sağlık Sigortası Katılım Payı'nı İBB bütçesinden karşılayacağı vaadinde bulunan İmamoğlu'nun, göreve gelir gelmez üstdüzey yöneticilere aile boyu torpil yapması ise maskesinin düşmesine neden oldu.

 İBB’de yönetiminde israfa son verip tasarrufa gideceğini söyleyen CHP’li Başkan Ekrem İmamoğlu’nun bu vaadi fiyaskoyla sonuçlandı.

İmamoğlu, önce atadığı, ardından da gelen tepkiler üzerine jet hızıyla görevden aldığı İSBAK .A.Ş. müdürünün yerine yeni bir görevlendirme yapamazken, şirketin çıktığı ilk ihale ise oldukça dikkat çekti.

Şirket, 4 gün sonra yapılacak ihaleyle, üstdüzey yöneticilerin, eşlerinin ve çocuklarının tamamına Özel Sağlık Sigortası yaptırarak milletin parasıyla VIP hizmet alacak.

Seçim kampanyasında, geliri, yoksulluk sınırı altında kalan işsizlerin Genel Sağlık Sigortası Katılım Payı’nı İBB bütçesinden ödeyeceği vaadini veren CHP’li İmamoğlu, ilk icraatleri arasına, İBB’nin kaymak tabakasında olan üstdüzey yöneticileri özel sigorta kapsamına alarak başlamayı tercih etti. 68’i personel, 60’ı eşleri, 113’ü de çocuk olmak üzere 241 kişinin faydalanacağı Özel Sağlık Sigortası’nın bedeli ise İstanbullu’nun cebinden çıkacak.

Sözleri havada kaldı

AK Partili İBB yerel yönetim dönemini israf yapmakla itham eden ve her alanda tasarruf politikası uygulayacağını ileri süren CHP’li İmamoğlu’nun sözlerinin havada kaldığı, 10/09/2019 tarihinde yapılacak 2019/299466 No’lu ihalenin detaylarında ortaya çıktı. Bedava süt, ücretsiz ulaşım, bedava ekmek ve damacana su gibi uçuk vaatlerde bulunan İmamoğlu’nun, göreve gelir gelmez belediye şirketlerinden İSBAK A.Ş. yöneticilerinin aile boyu Özel Sağlık Sigortası kapsamına alınmasına “Olur” vermesi, “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” dedirtti. İBB gibi bir kamu kurumunda çalıştıklarından dolayı Sosyal Güvenlik hakları bulunan ve her türlü sağlık imkanlarından ücretsiz faydalanan İSBAK A.Ş. yöneticilerine, eşlerine ve çocuklarına bedeli belediye bütçesinden ödenmek şartıyla özel sağlık sigortası yaptırılması, israfla mücadele edeceği taahhüdünde bulunan CHP’li yerel yönetimin samimiyesizliğini de öne çıkardı.

Kaynak: Yerel Kulis


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI