Bugun...Dürüst Ol Ekrem İmamoğlu Adam olmak cinsiyet meselesi değil şahsiyet meselesidir

Tarih: 15-06-2019 22:55:05 Güncelleme: 15-06-2019 23:53:05 + -


CHP adayı Ekrem İmamoğlu Sayın Ordu Valimizden Özür Dilemelidir,Hayata dair bir söz bırakıyorum anlayana tabiki.Suçunu anlayıp özür dilemek, insanın özelliğidir. Şeytan, Allah'ın bir emrini yerine getirmeyerek günah işledi; buna karşılık Hz. Âdem bir yasağı çiğneyerek günaha girdi. Şeytan, hatasından dolayı sorgulandı ama suçunu itiraf edip özür dilemedi. Âdem ise suçunu itiraf edip özür diledi. İşte, şeytanla insanı ayıran en büyük fark budur.


Dürüst Ol Ekrem İmamoğlu Adam olmak cinsiyet meselesi değil şahsiyet meselesidir

Necip Fazıl Kısakürek şöye demiştir: Adam olmak cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesidir....

 Ordu-Giresun Havalimanı'nda hakkı olmadığı halde VIP salonunu kullanmak isteyen görevlilerin izin vermemesi üzerine ise Ordu Valisine hakaretler savuran CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, özür dile çağrılarına cevap vermeyerek  yine yalana başvurarak "Vali bize tuzak kurdu" dedi.

Allah, size emaneti mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında adaletle hükmetmenizi emreder’ (Nisa, 58) ayetinin iniş sebebi Kâ’be’nin anahtarıyla ilgili olsa da, mesajı ve hükmü geneldir. Kastedilen emanetin, özellikle yönetimle ilgili tüm makam ve mevkiler olduğu anlaşılmaktadır.”

Seçmenin de, seçilenin de sorumluluğu

 

“Emanetİ ehline vermemek, emanete, emanetin verildiği liyakatsiz kişiye ve emanet verilmeyen liyakatli kişiye zulümdür. Ayette Allah, seçmenlere iktidarı en ehil ve en âdil kişiye vermelerini emretmektedir. İktidara gelen yöneticiden ise, emaneti âdil kullanması ve insanlar arasında adaletle hükmetmesi beklenir. Aksi tutum, emanete ihanettir.”

Kısa ve Öz diyoruzki, İstanbulu ehline Sayın Binali Yıldırıma emanet edelim ...


 

 

 


 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI