Bugun...


Camileri bar yaptılar... Buna kim dur diyecek!
Tarih: 07-10-2018 12:02:44 Güncelleme: 08-10-2018 18:47:44 + -


Çin rejiminin Doğu Türkistan Topraklarında En ücra Köşelere kadar uzanan Din düşmanlığı politikası bölgedeki Müslüman Türkleri dininden uzaklaşmaya ve hatta inkar etmeye zorluyor.

facebook-paylas
Tarih: 07-10-2018 12:02

Camileri bar yaptılar... Buna kim dur diyecek!

İslama ait her şeyi yasaklayan komünist Çin Hakimiyeti Doğu Türkistan’daki Meşhur Camileri yakıp yıkıyor, Toplama Kampı olarakta kullanıyordu. Kapısına kilit vurularak  ibadete kapatılan Meşhur Camiler ise Çinli ve yabancı turistler için sayılı günlerde açık tutuluyor.

CAMİLERİ BARA ÇEVİRDİLER

gelen son bilgilere göre Doğu Türkistan’ın Kaşgar İlindeki dünyacaünlü  İYDGÂH Camii karşısındaki halk pazarlarından Şapka Pazarında bulunan Camii'nin, 1-2. katını çayhane 3. katını ise meyhaneye dönüştürülerek ‘’Kaşgar Tatlı Rüya Çayevi ve Kaşgar Tatlı Rüya İçkievi’’ İsmi ile ticarete açıldığı, gelen Çinli turistlerin ilgi odağı olduğu bildirildi.

Gözlemciler Ey Türk ve İslam Alemi Doğu Türkistan’ı görmek istemediğinizi biliyoruz! Ancak Orada Çiz denen bir zalimin olduğunu hatırlatmak isteriz. Buna ramen Müslüman Türklere uygulanan zulmü istediğiniz kadar görmezden gelebilirsiniz. Fakat Bize Allah Yeter! dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI