Bugun...Devlet Bahçeli'den 2019'a özel yüzük

Tarih: 04-01-2019 08:24:06 + -


Yüzüklere ilgisi ile bilinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye doğum gününde özel tasarım bir yüzük hediye edildi. Yüzüğün üstünde Bahçeli'nin üyesi olduğu Fettahoğlu Ailesi'nin mührü, Türk bayrağı ve MHP'nin amblemi üç hilal yer alıyor.


Devlet Bahçeli'den 2019'a özel yüzük


Taktığı anlamlı yüzükler ile dikkat çeken MHP lideri Devlet Bahçeli, yeni yıla özel tasarım bir yüzükle girdi.

 

Bahçeli'den 2019'a özel yüzük

Üstünde kırmızı mine taşı bulunan yüzüğün bir tarafında Devlet Bahçeli yazarken, diğer tarafında ise Bahçeli ve ailesine ait Fettahoğlu'nun tuğrası yer alıyor.

Partisini izleyen gazetecileri makamında kabul eden Bahçeli, 2019'da kendisi için tasarlanan yüzüğün detaylarını anlattı.

Özel bir kutu içerisinde bulunuyor olan yüzük 'Gümüş Kitabe' adını taşıyor ve 925 ayar gümüş malzemeden imal edildi.

Yüzüğün üstüne ise 250 adet yüksek kalite zirkon taşı elde mıhlandı. Zirkon taşının eski çağlardan beri bolluk getirdiği, kişiyi toplum içinde yükselttiğine inanılıyor. Bunun haricinde bağışıklık sistemini güçlendirme, denge baş dönmesi gibi çeşitli hastalıklara da iyi geldiği kaydediliyor. Zirkon'un düşmanlara, düşmanca tavırlara karşı da kalkan vazifesi gördüğü bilinmekte.

Türk milletinin arasında, düşman askerlerini yürütmedim

Üstünde kırmızı mine taşı bulunan yüzüğün, sağ kısmında ise Bahçeli ve ailesine ait Fettahoğlu'nun özel tuğrası yer alıyor. Aile mührü yüzüğün orta taşı olarak tasarlandı. Yüzüğün üzerinde ise Türk bayrağı, MHP'nin simgesi olan 3 hilal ve içerisinde Orhun abidelerinden kısa bir Göktürkçe cümle bulunuyor.

Yüzükte Göktürkler döneminde yaşayan Türk devlet adamı Bilge Tonyukuk'a ait olan, Allah'ın yardımıyla bu Türk milletinin arasında, düşman askerlerini yürütmedim. Kuyruğu düğümlü düşman atlarını koşturmadım sözü işlenmiş.

Bahçeli'ye yüzüğün haricinde takım olarak 2 rozet hediye edildi. 925 ayar gümüş olan ve kalkan şeklinde yapılan rozetlerin birinde 3 hilal ve bozkurt simgeleri, diğerinde ise yüzüğün üzerinde de bulunan Orhun abidelerinden alınan bir söz ve Türk bayrağı yer alıyor. Bilgisayarlı lazer işleme tekniği ile hazırlanan rozetlerin üzerindeki taşlar da el işçiliği ile mıhlandı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI