Bugun...Devlet Bahçeli: Bize neden şurayı vermediler? tartışmaları doğru değil

Tarih: 10-01-2019 11:12:05 + -


Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde AK Parti ile yapacakları iş birliği ile ilgili açıklamalarda bulunan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Bize neden şurayı vermediler?" şeklindeki tartışmalar doğru değil dedi. Öte yandan Bahçeli, AK Parti'nin MHP'ye bıraktığı Beşiktaş üzerinden de espri yaparak, "Beşiktaşlıyım diye mi bize Beşiktaş'ı verdiler, çalışacağız" dedi.


Devlet Bahçeli: Bize neden şurayı vermediler? tartışmaları doğru değil

Devlet Bahçeli başkanlığında MHP Genel Merkezi'nde yerel seçim gündemiyle toplanan MYK, bir saat sürdü. Edinilen bilgiye göre, Bahçeli toplantıda, Türkiye'de 15 Temmuz'dan bugüne siyasi, sosyal ve ekonomik alanda yaşananları değerlendirdi.
'X+Y=Z' FORMÜLÜNE DEĞİNDİ
31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerinin hem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kökleşmesi hem de Cumhur İttifakı'nın başarısı için önemine dikkati çeken MHP lideri Bahçeli, 'x+y=z' formülüne değinerek, bunun sağlanması gerektiğinin altını çizdi.
'DEDİKODULARA ALDIRIŞ EDİLMESİN'
AK Parti ile 30 büyükşehirde seçim ittifakı yapılacağını anımsatan Bahçeli, ittifak kapsamında olmayan 51 ilde ise yarışın edep ve adaba uygun olması konusunda uyarılarda bulundu. Bahçeli, "Niye orayı, şurayı, burayı aldık, almadık" şeklinde tezvirat ve dedikodulara aldırış edilmemesini isteyerek, "Bana 'belediye mi, beka mı' derseniz, 'beka' derim" ifadesini kullandı.
"BEŞİKTAŞLIYIM DİYE Mİ BİZE VERDİLER?"
Bahçeli, partililerden ittifakta belediye başkanlığı sayılarına ilişkin gelen eleştirilere de "Bana belediye mi beka mı diye sorarsanız, beka derim" yanıtını verdi. İttifak kapsamında MHP'nin üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerini söyleyen Bahçeli, AK Parti'nin MHP'ye bıraktığı İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanlığı üzerinden de "espri" yaptı. Bahçeli, "Ben Beşiktaşlıyım diye mi bize Beşiktaş'ı verdiler, çalışacağız" dedi.
Büyükşehirlerin oy oranı analizlerinin de yapıldığı toplantıda, Bahçeli, MYK üyelerine, yerel seçim çalışmalarında milletvekili olmayanlar başta olmak üzere, illerde görevlendirilecekleri bilgisini verdi.
Bu arada Bahçeli, birkaç gün içinde diğer adayların belirlenmesinin ardından, yine seçim gündemiyle il başkanlarıyla bir araya gelecek.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI