Bugun...Denizli'de 6 büyüklüğünde deprem!

Tarih: 08-08-2019 15:01:21 + -


Denizli'de 14.25'te saatlerinde merkez üssü Bozkurt ilçeside 6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bundan 6 dakika öncesinde ise 4,2 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre, 6.5 şiddetinde deprem meydana geldiğini belirtti.


Denizli'de 6 büyüklüğünde deprem!

Sabah saatlerinde İzmir'de meydana gelen depremin ardından Denizli'de art arda iki deprem meydana geldi.

Son deprem saat 14.25'te meydana geldi. Merkez üssü Bozkurt ilçesi olan 6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

AFAD verileri...

KANDİLLİ RASATHANESİ Verileri...

Şiddetli deprem niteliğindeki sarsıntı 7,09 kilometre derinlikte gerçekleşti.

AFAD verilerine göre saat 14.19'de ise 4.2 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi. Bu depremin derinliği ise 17,79 kilometre olarak kaydedildi.

AFAD verilerine göre saat 14.19'de ise 4.2 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi. Bu depremin derinliği ise 17,79 kilometre olarak olduğu belirtildi.

Sarsıntıların Antalya, Burdur ve Isparta'da da hissedildi.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, "Can kaybı yok, ufak yaralanmalar var. Çöken evlerin altında kalanlar oldu" dedi.

Çelik, şunları söyledi:

"15-20 saniyenin üzrinde süren bir deprem yaşadık. Kriz masasını oluşturuyor. Pek çok evde hasar var. Çatılar çöktü, güneş enerjileri çatladı. Derin çatlaklar var. 1-2 ev yıkılmasına rağmen ölüm ya da ağır yaralanma söz konusu değil. Vatandaşlarımız çok korktu, şu anda herkes dışarda. Vatandaşlarımızı sakinleştirmeye çalışıyoruz. Muhtarlarımızla irtibat halindeyiz. Hepsine ulaşamadık, bazılarında hasar olduğunu öğrendik." 

"192 hanemiz var.  100 HANE GİRİLEMEYECEK DURUMDA"

Tutluca Belediye Başkanı Hüdai Karaşahin ise şunları ifade etti:

"192 hanemiz var. 100 kadarı hasarlı girilemeyecek hanemiz var. Herkes dışarda gölgeliklerde oturduğu için can kaybı yok. Yardım bekliyoruz, barınma ihtiyacımız var. Evlerin çoğu kerpiç, betonarme evler daha fazla hasarlı." 

 

KANDİLLİ: 6.5 ŞİDDETİNDE 

Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre, Denizli'nin Bozkurt ilçesinde 6.5 şiddetinde deprem meydana geldiğini belirtti.

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER TÜRKİYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI