Bugun...Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni bakanlık sinyali

Tarih: 07-10-2019 11:40:58 + -


AK Parti'nin Kızılcahamam’da basına kapalı gerçekleştirilen 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda bakanlıkların bölünmesine ilişkin sinyal verdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni bakanlık sinyali

AK Parti'nin Kızılcahamam’da basına kapalı gerçekleştirilen 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda kadın-erkek kavgaları sonrası ortaya çıkan kamu davaları görüşüldü.

Basına kapalı düzenlenen toplantıda Erdoğan milletvekillerinin ilettiği şikâyet ve talepleri tek tek not aldı. Toplantıda kadın-erkek kavgalarında kamu davaları tartışıldı. Milletvekilleri ''erkeklerin bu davalarda mağdur edildiğini'' savunarak eşi tarafından şiddet gören erkeklerin de olduğunu söyledi. Başkan Erdoğan bu eleştirilerin ardından kadınlardan yana olduğunu belirtti. Bir milletvekili, ''Aile Bakanlığı kadın bakanlığına döndü'' görüşünü dile getirdi. Erdoğan ise bu sözlere, ''Ben kadınlarla ilgili yaklaşıma katılmıyorum. Aile Bakanlığı’nın asli görevleri arasında kadın meseleleri var'' yanıtını verdi. Erdoğan, ''Belki bakanlık sayısı artar, bir kadın bakanlığı gelebilir'' dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI