Bugun...Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'da önemli açıklamalar...

Tarih: 19-05-2019 21:43:16 + -


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'da 'gençler ve sporcularla iftar' programında konuştu. Erdoğan, 'Biz, 2 bin 200 seneyi aşan mazimize baktığımızda sadece ibret almayız. Daha büyük mücadeleler için cesaret de alırız' dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'da önemli açıklamalar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'da 'gençler ve sporcularla iftar' programında konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da yaptığı konuşmada, "Son 17 yılda sadece Türkiye'yi büyütmedik. 82 milyonunu kardeşliği ve muhabbetini de büyüttük. Büyük ve güçlü Türkiye davamıza sedakatle hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Milletimizin üzerine serpilmiş ölü toprağını sizlerden aldığımız heyecanla temizledik" dedi.
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;
-Karşımdaki şu güzel topluluğa bakarken, ülkemizin aydınlık geleceğini görüyorum.
-40 yıllık siyasi hayatımızın her safasında size daha huzurlu bir Türkiye bırakmak için mücadele ettik.
-Son 17 yılda sadece Türkiye'yi büyütmedik. 82 milyonunu kardeşliği ve muhabbetini de büyüttük.
- Sevgili gençler bugün gururluyuz, mutluyuz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.
- Milletimizin nasıl bir özgürlük mücadelesi verdiğini bugün çok daha iyi anlıyoruz.
- Tarih milletler için zaferlerinden ve hezimetlerinden ders çıkardıkları bir ibret vesikasıdır. Geleceğin pusulasıdır. Sadece ibret almayız, daha büyük mücadeleler için cesaret de alırız.
- Tarih bilinci olmayan milletlerin geleceği karanlıktır.
- Sporcu gençlerden Olimpiyat Madalyası bekliyorum.
- Sevgili genç kardeşlerim unutmayın her milletin hedefi, davası, uğruna ölümü göze aldığı bir kızıl elması vardır. Bizim kızıl elmamız da güçlü Türkiye'nin inşaasıdır.
- Pasaportu itibarlı, bölgesinde ve dünyada kendisinden söz ettiren bir Türkiye varsa, son 17 yılda atılan adımların sonucudur.
- Biz, 2 bin 200 seneyi aşan mazimize baktığımızda sadece ibret almayız. Daha büyük mücadeleler için cesaret de alırız.
- Şayet bugün Filistin davasını sahiplenen, Afrika'ya el uzatan, Orta Asya ve Balkanlar'daki kardeşlerine sahip çıkan bir Türkiye varsa, bu ekonomi ile beraber diplomaside de imza attığımız zaferlerin meyvesidir.
- Biz, son 17 yılda milletimizin kollarına vurulan prangaları tek tek parcaladık. Öz yurdunda yıllarca parya muamelesi gören insanımıza yeniden özgüven aşıladık.
- Her milletin hedefi, davası, uğruna ölümü göze aldığı bir kızıl elması vardır. Bizim kızıl elmamız da büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasıdır.
- "(Gençlere) Siz sahip çıktığınız sürece bu vatan batmayacak, bu milletin fertleri arasına nifak girmeyecektir.
- Şayet bugün dünyanın neresinde olursa olsun haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik karşısında sesini yükseltebilen bir Türkiye varsa bu hepimizin ortak başarısıdır.
- Türkiye bugünkü seviyelere akrebin kıskacından geçerek gelmiş tüm kazanımlarını bedel ödeyerek elde etmiştir. Bu kazanımlar size emanettir.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNCEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI