Bugun...Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net İstanbul mesajı..

Tarih: 10-05-2019 00:18:46 + -


"Ankara'nın Enleri" ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul seçimlerine ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net İstanbul mesajı..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da sanayici ve iş adamlarıyla yaptığı iftar sonrası açıklamalarda bulundu. İstanbul seçimlerin değinen Erdoğan, "Sandık kurulu üyeleriyle ilgili hukuka aykırı işlem yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları;

Kara bulutları birer birer dağıtıyoruz
İlerleyen süreçte istihdam da ciddi bir yükseliş bekliyoruz. Devlet olarak istihdam konusunda geçmişte hiç olmadığı kadar çok teşvikler veriyoruz. Kara bulutları birer birer dağıtıyoruz.

Bu oyunu bozmakta kararlıyız
Faizi ve enflasyonu tetikleyen kur operasyonlarındaki en büyük amaç budur. Bu oyunu bozmakta kararlıyız. Türkiye’nin potansiyeli bunların üstesinden gelmeye yetecek düzeydedir. Hiçbir yaptırım ve bununla ilgili tehditler veyahut ambargo bizi durdurulamaz.

İş adamlarımız için ülkemizin her köşesinde ayrı fırsatlar vardır. Türkiye’ dünyanın 200 ayrı bölgesine ihracat yapan bir ülke gelmişse Allahın izni ile elimizden hiçbir şey kaçmayacaktır. İş ve sivil toplum insanlarımız dünyada ayak basmadık yer bırakmadıkça önümüz aydınlık demektir. Bu topraklardaki bin yılık varlığımız şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'yi başka türlü durduramayacaklarını görenler, umudumuza, moralimize, hedeflerimize ulaşma inancımıza saldırıyorlar."

İstanbul seçimleri
Başkan Erdoğan yerel seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada, "Sonuçları kabul ettik ancak İstanbul'da farklı bir durum vardı" dedi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Sandık kurulu üyeleriyle ilgili hukuka aykırı işlem yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız."

Bay Kemal'e gönderme
YSK'da seçimin yenilenmesi yönünde oy kullanan üyelerin teker teker ismen okuyan Kılıçdaroğlu bunları partilerine yuhalatmış ve açıkça hedef göstermiştir. Sen dokunulmazlığına mı sığınıyorsun? O zaman senin yapman gereken bir şey var. Dokunulmazlığının kaldırılmasını iste o zaman bakalım bu ifadeleri kullanabilecek misin?


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI