Bugun...Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan büyükşehir belediye başkanlarına davet!

Tarih: 10-09-2019 09:39:03 Güncelleme: 10-09-2019 12:20:03 + -


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 büyükşehir belediye başkanını çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Başkanlarımız Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetine katılacak." açıklamasında bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan büyükşehir belediye başkanlarına davet!

Cumhurbaşkanı Erdoğan aralarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de bulunduğu 30 büyükşehrin belediye başkanlarını Beştepe’ye davet etti.

Çarşamba günü gerçekleşecek buluşma için parti ayrımı yapılmadan davetlerin gönderildiği ifade edildi. Toplantıda AK Parti’li, CHP’li ve MHP’li başkanlar yer alacak. HDP’li Van, Diyarbakır ve Mardin büyükşehir belediye başkanları ise geçtiğimiz günlerde görevden alınarak yerlerine kayyum atanmıştı. Tüm gözlerin çevrileceği toplantıda Erdoğan, belediye başkanlarından kentlerine ilişkin sorunları ve şikayetleri dinleyecek, önümüzdeki dönemde atılacak adımlarla ilgili görüş alışverişinde bulunulacak. Erdoğan, CHP’li başkanların da olduğu 30 büyükşehir belediye başkanıyla ilk kez bir araya gelmiş olacak.

Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konuyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesince yaptırılan Turgut Özal Kültür ve Spor Merkezi ile Sadri Alışık Kreşi'nin açılış törenine katıldı.

Alandan ayrılan Kılıçdaroğlu, gazetecilerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 30 büyükşehir belediye başkanını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davetine ilişkin sorusuna, "Güzel... Belediyelerin çalışmalarından, sorunlarından bilgi alması, almak istemesi Sayın Erdoğan'ın güzel bir şey. Tabii ki belediye başkanlarımız da katılacaklar." yanıtını verdi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI