Bugun...Çok katlı tüneller NATO yapımı çıktı!

Tarih: 05-03-2018 17:56:06 + -


Batılı sözde müttefiklerimizin verdiği destekle yıllardır terör yuvası haline getirilen Afrin’de, Türk ordusuna karşı çok katlı tünel sistemleri inşa edildiği ortaya çıktı.


Çok katlı tüneller NATO yapımı çıktı!

kit’in güvenlik kaynaklarından edindiği kritik bilgi, Türkiye düşmanlarının, ülkemize karşı ne kadar büyük bir hırs ve azimle çalıştığını ortaya koydu. Bölgeden gelen bilgilere göre, Afrin’de tespit edilen tünellerin altında başka tüneller de yer alıyor. Emperyal güçlerin para, araç gereç ve mühendislik desteği verdiği teröristler, alt alta farklı tünel sistemleri inşa etmişler. Bazı tünel sistemleri yer yüzeyine yakın inşa edilirken, daha komplike tünel sistemleri ise onların altında, onlardan bağımsız olarak inşa edilmiş.

TÜNEL SİSTEMLERİ FARKLI MÜHENDİSLERE HAZIRLATILMIŞ

Başını ABD’nin çektiği güçlerin PKK/PYD’ye verdiği destekle inşa edilen tünel sistemlerinde, farklı ülkelerden farklı mühendislere yerin farklı katmanlarında ayrı ayrı tünel sistemleri yaptırıldığı belirtiliyor. Buna göre, stratejik bir tepenin yer yüzeyine yakın derinliklerine Alman mühendisler getirilip NATO’nun stratejisine uygun tünel sistemleri inşa ettirilirken, aynı tepenin daha derinlerine Amerikan mühendisler tarafından tümüyle farklı tünel sistemleri kurdultulmuş. Bunun yanında tünel sistemlerinin yüzeye yakın olanları tepenin Türk ordusuna karşı savunulması için tasarlanırken, daha derinlere kurulan tünel sistemleri ikmal ve uzun vadeli planlar için kullanılmak üzere hazırlanmış. Yerin daha derinlerindeki tünel sistemlerinin başka bir özelliği ise, tepeleri kilometrelerce uzaklıktaki diğer tepe ve yerleşim yerlerine bağlaması. Akit’e bilgi veren güvenlik kaynakları, derinlerdeki tünellerin sınır aşarak Türkiye’nin içlerine de ulaştığını belirtiyorlar.

PYD’Yİ NATO STRATEJİLERİYLE SAVAŞA HAZIRLADILAR!

NATO, özellikle soğuk savaş döneminde tehdit olarak gördüğü Sovyetler Birliği’ne karşı birçok üye ülkede tünel sistemleri inşa ettirdi. Tünellerin kullanıldığı ülkelerin başında ise, Almanya, İngiltere, İsviçre, Norveç, İtalya, Malta ve ABD gibi ülkeler vardı. Bazıları kullanım dışı olsa da günümüzde hâlâ NATO üyesi birçok ülke bu tünelleri aktif olarak kullanıyor. İşi Türkiye, İran, Irak ve Suriye gibi ülkelere yönelik bölücü terör ve tedhiş eylemleri yapmak, silah ve uyuşturucu ticareti ile uğraşmak olan PKK ve bağlı kollarına sahip çıkan NATO ülkelerinin, gerek verdikleri silah ve mühimmatın içeriği, gerek verdikleri askeri eğitim, gerekse mühendislerini onlar için seferber etmeleri, ülkemize karşı yapılan büyük hazırlığı gözler önüne serdi


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
VİDEO GALERİ
 • MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
  MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ-
 • Türkiye'de 2017 böyle geçti
  Türkiye'de 2017 böyle geçti
 • Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
  Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 • Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
  Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 • Suikast timinin yakalanma anı
  Suikast timinin yakalanma anı
 • Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
  Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
 1. MUSTAFA KAMACI- ÂLÂ- "Sevdim Seni Mabuduma"
 2. Türkiye'de 2017 böyle geçti
 3. Türkiye'de ırk ve din ayrımcılığı yok
 4. Afrikalı sefirelerden Türkçe şarkılar
 5. Suikast timinin yakalanma anı
 6. Bulaşıkçılıktan patronluğa uzanan başarı hikayesi
VİDEO GALERİ
YUKARI