Bugun...CHP'nin İstanbul algısı YSK kararlarıyla yıkıldı!

Tarih: 26-04-2019 07:09:00 Güncelleme: 27-04-2019 12:09:00 + -


31 Mart 2019'da gerçekleştirilen yerel seçimlerde İstanbul'da yaşanan şaibe ve usulsüzlüklerle ilgili YSK'ya itiraz eden AK Parti, CHP'nin "seçim takvimi içinde itiraz edilmedi" yalanını YSK kararlarıyla ortaya çıkardı.


CHP'nin İstanbul algısı YSK kararlarıyla yıkıldı!

İstanbul seçimleri ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu'na AK Parti ve MHP tarafından yapılan itirazlarla ilgili süreç devam ederken, CHP'de bu süreci manipülatif algı oyunları ile lehine çevirmeye çalışıyor.

Seçimlerle ilgili ortaya çıkan onca hile ve usulsüzlüklere rağmen "seçimleri yeniletecek gerekçeler yok" algısı üzerine çalışma yapan CHP'nin bu algısını çökertecek bir YSK kararı daha ortaya çıktı.

AK Parti YSK kararlarıyla yanıt verdi

AK Parti tarafından YSK'ya yapılan itirazlardan biri olan sandık kurulu başkan ve üyeleri ile ilgili usulsüzlüklerle ilgili, CHP tarafı "süresi içinde itiraz edilmedi" savunmasını yapmıştı. AK Parti YSK temsilcisi Recep Özel sosyal medya hesabından paylaştığı belgelerle bu iddialara yanıt verdi..

Özel paylaştığı belgelerde YSK'nın sandık kurulu başkan ve üyelerinin listesini siyasi partilere vermediğini açıkladı. Bu nedenle de seçim takvimi içerisinde böyle bir itirazda bulunulamayacağının altını çizerek CHP'nin yaptığı dezenformasyonu ortaya koymuş oldu.

İşte o kararlar

 


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI