Bugun...CHP'nin hacı yalanının ardından skandal açıklama..

Tarih: 13-05-2019 13:41:22 + -


İBB koltuğunu gasp etmeye çalışan Ekrem İmamoğlu'nun seçim sonrası hazırlattığı afişte yer verdiği takkeli adamın çalıntı olduğu ortaya çıktı. Öykü Reklam Ajansı'nın kurucusu Necati Özcan'dan ise skandal bir açıklama geldi.


CHP'nin hacı yalanının ardından skandal açıklama..

31 Mart 2019'da yapılan yerel seçimlerde türlü oyun ve usulsüzlüklerle halkın iradesini gasp etmeye çalışan ve bu yolla başkanlık koltuğuna oturmayı amaçlayan CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun bu planı YSK'nın verdiği kararla suya düştü.

Seçim gecesi "Hak yemem ama hakkımı da yedirmem" CHP adayının 16 milyon İstanbullu'nun hakkını yeme çabası içerisinde olduğu böylece kanıtlanmış oldu.

"16 MİLYON KANDIRILDI"

Ekrem İmamoğlu'nun seçim sonrası hazırlattığı "16 milyon kazandı" başlıklı teşekkür posterinde yer alan şahısların da çalıntı olduğu ortaya çıktı. Sözde halkın her kesimini arkasına alarak başkan seçildiği imajını çizmeye çalışan İmamoğlu'nun posterinde bulunan sakallı takkeli şahsın, bira reklam çekimlerinde oynayan yabancı bir kişi olduğunu belgeleyen fotoğraflar sosyal medyada yayıldı.

Fotoğrafa eklenen kişiye takkenin de montajlandığı ve bu şekilde muhafazakar kesime karşı algı yapılmaya çalışıldığı anlaşıldı.

SKANDAL AÇIKLAMA

Öykü Reklam Ajansı'nın kurucusu Necati Özcan, "Boşuna çabalama kardeşim, Buradan size ekmek çıkmaz! Onbinlerce liralık casting ve fotoğraf çekim maliyeti ödemek yerine, bir kaç yüz liralık maliyetle tamamen yasal ve telifi ödenmiş görsel kullanmaktır bu." ifadesini kullandı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI