Bugun...CHP'de skandal çift maaş vurgunu! Tunç Soyer de geleneği sürdürdü

Tarih: 09-08-2019 14:57:08 + -


CHP'li İzmir Belediye Başkanı Mustafa Tunç Soyer, daha önce CHP’li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ve CHP'li Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in yaptığı gibi kendisini çift maaşa bağladı.


CHP'de skandal çift maaş vurgunu! Tunç Soyer de geleneği sürdürdü

CHP’li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğanve CHP'li Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in çift maaşskandalının bir benzeri bu kez İzmir'de ortaya çıktı. CHP'li İzmir Belediye Başkanı Mustafa Tunç Soyer, belediye iştiraki İZFAŞ ve İZBETON AŞ.'ye kendisini yönetim kurulu başkanı olarak atadı. Soyer, belediye başkanlığı maaşı dışında iki şirketten daha maaş alarak aylığını ikiye katlayacak. 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK)'ya göre bir belediye başkanı şirkette müdür olamıyor, huzur hakkı alamıyor. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak görev yaptığı için belediye başkanının ticaret yapma ve şirketlere ortak olma hakları bulunmuyor.

Çift maaş vurgunu moda oldu

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde İzmir'in Karaburun ilçesine Belediye Başkanı seçilen CHP'li İlkay Girgin Erdoğan, tartışma yaratan bir karara imza atmıştı. Aynı zamanda avukat olan CHP'li kadın başkan, meclis toplantısının gündemine getirdiği bir maddeyle kendisini belediyenin personel şirketinin müdürlüğüne atamıştı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI