Bugun...CHP Ankara’da icraata hızlı başladı: İlk heykeli törenle diktiler!

Tarih: 11-05-2019 23:02:41 + -


31 Mart seçimlerinde CHP’nin kazanması sonrası Ankara’da büyük değişim başladı. CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP’nin Türkiye’ye kazandırdığı büyük hizmetlerden birini hemen hayata geçirdi.


CHP Ankara’da icraata hızlı başladı: İlk heykeli törenle diktiler!

CHP, belediyelerdeki efsane hizmetlerine hızlı başladı. CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP ile özdeşleşen heykel dikme icraatının ilkini törenle gerçekleştirdi. CHP, büyük bir katılımla 2016 yılında Seğmenler Parkı’ndan çalınan İlhan Koman heykelini, orijinaline uygun şekilde yeniden yaptırarak törenle yerine dikti.

CHP Ankara’yı turist başkenti yapacak
Ünlü heykeltıraş İlhan Koman'ın heykeli, 2016 yılında Seğmenler Parkı’ndan çalınmıştı. CHP, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanır kazanmaz İlhan Koman heykelini yeniden ait olduğu yere dikti. Heykelin açılış törenine CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve çok sayıda davetli katıldı. Başkan Yavaş açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bizim arzumuz, Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği başkenti otel olmaktan çıkarıp, dünyanın ileri gelen ve turist çeken başkentleriyle yarışır bir başkent olmasını hedefliyoruz.” dedi.

“Kentlilerin heykele ihtiyacı var”
CHP’nin heykel dikme töreninde bir konuşma yapan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Karakuş Candan ise, heykelin önemine vurgu yaparak şunları söyledi: "25 yıldır tahribat yaşayan bir kentte, iyileştirici önlemler almak gerekiyordu. Bu heykel hepimiz için iyileştirici bir sürecin başlangıcı olacak. Kentlilerin bu heykele ihtiyacı var."


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNCEL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI