Bugun...CHP 30 günde bunları yaptı! Bir de ülkeyi yönetseler...

Tarih: 02-05-2019 20:17:55 Güncelleme: 03-05-2019 09:52:55 + -


Köhnemiş CHP zihniyeti sadece 1-2 büyükşehir belediyesinin alınmasıyla bile korkunç yüzünü bir kez daha ortaya çıkardı. 31 Mart seçimlerinden sonra sadece 30 gün içerisinde bile eski Türkiye’yi hatırlatan işlere imza attılar.


CHP 30 günde bunları yaptı! Bir de ülkeyi yönetseler...

Sadece 30 günde bunları yaptılar! Bir de ülkeyi yönetseler...

Köhnemiş CHP zihniyeti sadece 1-2 büyükşehir belediyesinin alınmasıyla bile korkunç yüzünü bir kez daha ortaya çıkardı. 31 Mart seçimlerinden sonra sadece 30 gün içerisinde bile eski Türkiye’yi hatırlatan işlere imza attılar.

 

31 Mart Mahalli İdareler seçimi geride kaldı ancak hem çalınan oylar hem de CHP’li belediyelerin faaliyetleri tartışılmaya devam ediyor.

Şaibeli seçim sonuçlarına göre İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirler de söz gelimi 'başarı' elde eden CHP’li belediyeler ‘şımararak’ eski Türkiye’de görülen uygulamalara imza atmaya başladı. Seçimin üzerinden henüz 30 gün geçmesine rağmen bu süre zarfında yapılanlar, köhnemiş CHP zihniyetinin ülkeyi yönetse neler yapabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi.

İşçilere sendika baskısı

31 Mart seçimlerinden önce "Hiçbir belediye işçisinin işine son vermeyeceğiz" vaadinde bulunan CHP, seçimin hemen ardından belediyelerde adeta kıyıma başladı. Göreve gelen CHP’li başkanların ilk icraatı işçileri çıkarmak, mobbing ile istifaya zorlamak, sendika değiştirerek DİSK ve KESK’e geçmeleri için baskı yapmak oldu.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş'e bağlı sendikalardan seçimden sonra 5 bin 500 üyenin istifa ettirildiğini belirtti.

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını almasının ardından İBB çalışanlarına yönelik sosyal medya üzerinden istifa etmeleri için organize şekilde hakaret ve tehditlerle baskı yapılıyor.

Devletin gizli bilgilerini kopyalama

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu mazbatayı alır almaz Teftiş Kurulu Başkanlığı'na yazı yazmış ve belediyenin dijital verilerinin kopyalanması talimatı vermişti. İmamoğlu’nun İstanbul'un 'kozmik' bilgilerini kopyalatma girişimi mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı almasıyla engellenmiş oldu.

Şehitler makamında içkili kutlama!

İmamoğlu'nun mazbatasının verilmesinin ardından kutlama yapan CHP'liler, 15 Temmuz gecesi darbecilere direnen vatandaşların abdest aldığı ve şehit olduğu Saraçhane’del, İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının önünde içkili kutlama yaptı.

15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında FETÖ’cüler İstanbul Büyükşehir Belediyesini de işgal etmek istemişti. Kurşunlar havada uçuşurken tek endişeleri ölüme abdestsiz yürümemek olan vatandaşlar, kurşunlara karşı havuzdan abdest alarak yürüdü. İBB binası önünde 17 vatandaşımız şehit olmuştu.

Tabelalara T.C yazdırma kampanyası

CHP'li belediyeler 31 Mart seçiminin ardından tabelalara Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) ibaresi eklenmesi için kampanyaya başlattı. CHP’li Bolu, Bilecik, Ardahan ve Tarsus Belediyesi tabelalara T.C yazdırarak algı oluşturmaya çabaladı.

CHP'nin ‘anlamsız’ tabela kampanyası "Ülkede başka bir devlete bağlı çalışan belediye mi var?" sorusunu sordurttu.

Heykel dikme yarışı

CHP belediyeciliği denilince akla gelen tek ‘hizmet’ olan heykel dikme 31 Mart yerel seçimlerinin ardından da CHP’li belediyelerin yapılacaklar listesinde ilk sırayı aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mazbatasını aldıktan sonraki ilk günün akşamında Ulus meydanında bulunan Atatürk Heykeli'ni temizletti.

Kılıçdaroğlu'nun Mansur Yavaş’a ilk talimatı ise "Heykel yap" oldu. Yavaş ile arasında geçen görüşmeyi anlatan Kılıçdaroğlu, “Mansur Beye Orhan Veli Kanık, Melih Cevdet Anday, Şinasi ve Rıfat Horozcu’nun fötr şapkalı meşhur fotoğrafını gösterdim ve bunun heykelinin yapılmasını önerdim.”açıklamasında bulundu.

Kılıçdarıoğlu’nun diğer CHP’li belediyelere de heykel yapımına ağırlık verilmesi talimatını verdiği de öğrenildi.

Toplumu gerecek davranışlar

31 Mart seçimlerinde İstanbul’daki sandıklarda organize usulsüzlükler yapıldığı belgeleriyle birlikte ortaya konulmuş ve YSK ise yapılan itirazları değerlendirme sürecini başlatmıştı. Ancak YSK’nın kararını beklemeden ve itiraz süreci sona ermeden Ekrem İmamoğlu ve CHP’li yöneticiler mazbatanın verilmesi için provokatif eylemlerde bulunmuştu.

İmamoğlu ilçe ilçe mitingler düzenlemiş, mazbatayı almadan Anıtkabir’e giderek özel defteri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak imzalamıştı. İmamoğlu ayrıca derbi maçlara da giderek taraftarlara tehlikeli bir gerginliğin fitinilini ateşlemişti.

Son olarak HDP ile kurdukları ittifak ayan beyan ortadayken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari’de şehit olan  Piyade Er Yener Kırıkcı’nın Anka Çubuk’taki cenaze törenine katılarak büyük bir provokasyona imza atmıştı. Linç edilmekten son anda kurtulan Kılıçdaroğlu ve diğer CHP’li yöneticiler daha sonra şehidin yakınlarını ve Çubukluları terörist olmakla itham etti.

31 Mart 2019’dan bu yana CHP zihniyetinin bu kadar çok eski Türkiye'yi anımasatan faaliyetlere imza atması "Sadece 30 günde bunları yapanlar ülkeyi yönetseler neler yapar" yorumlarını beraberinde getirdi.

yeniakit.com.tr


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI