Bugun...BM'nin Cemal Kaşıkçı raporu yayınlandı! Suudi'leri suçladı

Tarih: 08-02-2019 08:25:45 + -


Suudi gazeteci olan Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesi ile ilgili cinayette BM soruşturma raporunu açıkladı. Bu açıklanan cinayet raporunda Cemal Kaşıkçı'nın üst düzey Suudi yetkilileri tarafından planlanıp öldürüldüğü belirtiliyor.


BM'nin Cemal Kaşıkçı raporu yayınlandı! Suudi'leri suçladı


Gazeteci olan Cemal Kaşıkçı cinayetinin soruşturmasını geniş çaplı olarak yürüten Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, geçtiğimiz hafta içerisinde Türkiye'de de süren çalışmaları ile ilgili yeni bir raporu yayınladı.

Callamard bu konu ile ilgili açıklamada bulundu. Bu açıklamada,  Gazeteci olan Cemal Kaşıkçı'nın öncesinde planlı olarak vahşice öldürüldüğünü ve Cemal Kaşıkçı cinayetinin Suudi Arabistan devletinin üst düzey yetkilileri tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Suudi Arabistan Kaşıkçı cinayetinin araştırılmasını baltaladı mı?

Beraber çalıştıkları ekibin, Türkiye'nin istihbarat servisinin elde ettiği ses kayıtlarının bir kısmına erişim sağladığını söyledi. Callamard diğer bir yandan, Suudi Arabistan, İstanbul'daki kendi konsolosluğunda işlemiş olduğu cinayetin araştırılması ile ilgili Türkiye'nin bütün çabalarını da baltaladığını açıkladı. Callamard, Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili bu konu hakkında bilgisi veya istihbaratı bulunan kişilerden soruşturma için yardım talebinde bulundu.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI