Bugun...Binali Yıldırım: Bu tür kararlarda sonuç okunur!

Tarih: 24-05-2019 09:42:13 + -


AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, YSK'nın kendilerinin başından beri söyledikleri yolsuzlukları teyit ettiğini belirterek, '250 sayfayı okumadım, karar kısmı bulunuyor. Bu tür kararlarda sonucu okunur' ifadesinde bulundu.


 Binali Yıldırım: Bu tür kararlarda sonuç okunur!


Yıldırım, Gaziosmanpaşa'da esnaf ziyaretinde bulundu. Yıldırım'a Bayram Şenocak ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı da eşlik etti. 

"Hukuk devletine nezaketsizlik"

"YSK'nın 250 sayfalık kararını okuyabildiniz mi eğer okuduysanız kararı doğru buluyor musunuz?" sorusuna da Yıldırım, şöyle cevap verdi:

"Verilen kararı doğru bulup veya bulmamak lüksümüz değil. YSK bütün seçimlerin patronudur, verdiği karar herkesi bağlar. Dolayısı ile karar verilmiştir. Verilen karar da seçimin yenilenmesi kararıdır. Bu kararı kabul etmiyorum diye yapılan çıkışlar, hukuk devletine yapılan nezaketsizliktir. Bu kabul edilemez. Gereğini yapmak adına da İstanbul sokaklarındayız. Bizim başından beridir söylediğimizi yolsuzluklar, oy kaydırmaları yaşanmıştır. YSK kararıyla da bunu teyit etmiş ve onaylamıştır. 250 sayfayı okumadım, karar kısmı bulunuyor. Sayfaların büyük bir bölümü bizim dilekçelerimiz zaten. Bu tür kararda sonuç okunur, sonuç da öncesinde kamuoyuna açıkladığımız konuları teyit eden nitelikte" yanıtında bulundu.

Yıldırım, kararın 7'ye 4 oyla çıkması ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde de,

"Onun bir önemi yok. Mahkeme kararı vermiş. Her kararın tam mutabakat ile verilmesi gerekmez. AK Parti'nin kapatma davası 6'ya 5 ile reddedilmişti, öyle oldu diye kapatılması mı gerekiyordu" ifadelerini kullandı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI