Bugun...Bakan Soylu:Teröre müsamaha göstereceğimizi bekleyenler yanılırlar!

Tarih: 20-08-2019 10:54:34 Güncelleme: 20-08-2019 11:29:34 + -


HDP'li belediyelere kayyum atanmasının ardından açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'Temiz oyları teröre istismar ettirmemek görevimizdir. Teröre müsamaha göstereceğimizi bekleyenler yanılırlar' dedi.


Bakan Soylu:Teröre müsamaha göstereceğimizi bekleyenler yanılırlar!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'li 3 belediye başkanının görevden alınmasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Soylu açıklamasında "Hukukun ve demokrasinin en temel görevi, milletin verdiği temiz oyları teröre istismar ettirmemektir. Terörle demokrasi arasına bir meşru kanal açmaya çalışanlar sorumsuzluk işlemektedirler" ifadelerini kullandı.

İşte Bakan Soylu'nun açıklamasından öne çıkanlar:

TEMİZ OYLARI TERÖRE İSTİSMAR ETTİRMEMEK​ GÖREVİMİZ
Milletin vermiş olduğu temiz oyları teröre istismar ettirmemek gerekir. Türkiye, belediyeler üzerinden özellikle terörün merkezi haline getirilmeye çalışıldı. Buna kurallar, anayasa, belediye kanunları bir cevap verdi, 'Bir daha bunu tekrarlamayın' dedi. Fakat hem demokrasiye hem hukuka halel getirmek isteyenler, kelimenin tam anlamıyla devlete kafa tutmaktadırlar, demokrasimizi istismar etmektedirler, milletin helal oylarına leke sürmektedirler. Bunu başka türlü yorumlamak yaşadıklarımıza kör ve sağır olmak demektir.

TERÖRE MÜSAMAHA GÖSTERMEMİZİ İSTEYENLER YANILIRLAR
Demokrasiyi ve seçilmişliği terörün muafiyet alanına sokmak isteyenler, elbette ki büyük bir hata işlemektedir. Bizim teröre müsamaha göstermemizi bekleyenler yanılırlar. Terörü ve terörizmi özellikle halkın helal oyları ile belediyelerde merkez haline getirmek isteyenlere çalışanlara da devletin kuralların, hukukun ve anayasanın sessiz kalmasını beklemek de son derece yanlıştır.

.
Kaynak: GüneşFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI