Bugun...Bakan Albayrak: Bu başarıyı kalıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz!

Tarih: 09-08-2019 14:03:40 + -


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, cari dengenin fazla vermesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Albayrak, "Katma değerli üretime ve ihracata dayalı ekonomi için dönüşümü sağlayarak, cari fazladaki bu başarıyı kalıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için gerekli tüm adımları atacak ve ekonomide arzu ettiğimiz seviyeye ulaşacağız." ifadelerini kullandı.


Bakan Albayrak: Bu başarıyı kalıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz!

Türkiye, son 12 aylık cari dengede yaklaşık 17 yılın ardından fazla verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, cari dengenin fazla vermesine ilişkin, sosyal medya hesabından değerlendirmede bulundu.

Bakan Albayrak, paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

"Yaşanılan tarihi kur ataklarına rağmen dengelenme sürecini hedeflerimizin de ötesine taşıdık. Türbülanstan çıktık, ithalattaki köpüğü azaltırken, ihracatı artırarak 17 yıllık AK Parti iktidarlarında ilk kez yıllık cari fazla verdik.

Katma değerli üretime ve ihracata dayalı ekonomi için dönüşümü sağlayarak, cari fazladaki bu başarıyı kalıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için gerekli tüm adımları atacak ve ekonomide arzu ettiğimiz seviyeye ulaşacağız."


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI