Bugun...Az sermaye ile çok kazanç..

Tarih: 14-05-2019 11:28:30 + -


'Ne iş yapsam' diye düşünenler için ilginç iş fikirleri mevcut. Üstelik az sermayeyle yapılacak tarım ve hayvancılığa dayalı bu işler ciddi potansiyele sahip.


Az sermaye ile çok kazanç..

SUDA DOMATES

Bu yöntemle yapılan yetiştiricilikte dönüm başına 65 ile 80 ton arasında verim alınabiliyor. Yatırım maliyeti 3 yılda geri alınabiliyor, sonrası kâr. 

ÇEKİRDEKSİZ LİMON

Dokuz ay tazeliğini koruyan ve çekirdeksiz olan bu limonlar, farklı bir iş modeli. Uzun süre muhafaza edilebildiği için ihracata da uygun. 

BOMBUS ARISI

Bombus arısının kovanı 135 TL'ye alınabiliyor. Bir kovanda 50-100 an bulunuyor. Tarım Bakanlığı 60 TL koloni destek veriyor. Tarım il müdürlüklerinden bilgi alınabilir.

KALAMATA ZEYTİN

Eşekzeytini olarak da bilinen bu zeytin, lüks market ve restoranlarda revaçta. İhracat kapısı açık. İnternette bir kilogramı 25 lira olan kalamata zeytininin fidanı ise 30-60 lira. 

DİKENLİ İNCİR

Her yörede  yetişiyor. Fidesi 30-50 lira arasında internetten satın alınabiliyor. Kilosu 60-70 liraya alıcı buluyor. 

TRABZON HURMASI

Japon elması olarak da biliniyor. Bir ağaçtan 30 kilogram ürün alınabiliyor. Ortalama yatırım tutan 50 bin TL.

SOLUCAN GÜBRESİ

Her tür meyve, sebze, ağaç ve bitki türlerinin yetiştirilmesinde en yaygın olarak kullanılıyor. Kilosu 2.5 - 3.5 liraya satılıyor. Bir ton için 2 bin 500-3 bin liralık yatırım yetiyor. 

SU PİRESİ

Akvaryum yetiştiriciliğinde en çok  kullanılan bu canlı yemin poşeti 5 liradan satılıyor. Üretime bağlı ayda en az 1000 lira kazanabilirsiniz. 

TATLI PATATES

Marketlerde yerli ve ithal olarak ayrı ayrı satılan tatlı patates üretimi, Türkiye'de henüz çok yaygın değil. Kilosu 8-20 lira arasında satılıyor. 4 ayda ürün alınıyor.

İSTİRİDYE

Gurme restoranlarda ve balıkçı  tezgahlarında aranan bir deniz ürünü. Balık çiftliklerindeki sistemle benzerlik gösteriyor. 

SÜS BİTKİSİ

İhracat imkanı yüksek. İç pazarda alıcısı çok. Küçük yatırımlarla işi büyütebilirsiniz.

ORGANİK BAL

Bir kovanın maliyeti 250-300 TL arasında değişiyor. Kovan başına yıllık üretim 18-30 kg arasında. Organik balın kilo fiyatı 100 lirayı aşıyor. 

MANDA YETİŞTİRİCİLİĞİ

Sütü, yoğurdu revaçta, fiyatı da inek sütüne göre yüksek. Devlet destekliyor. Manda fiyatlan 5-10 bin lira arasında.
Kaynak: GüneşFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI