Bugun...Ankara'da FETÖ operasyonu: 34 gözaltı kararı

Tarih: 14-05-2019 09:31:06 + -


Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması çerçevesinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı olan görevli 3'ü helikopter pilotu 34 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıktı.


Ankara'da FETÖ operasyonu: 34 gözaltı kararı


Fetullahçı Terör Örgütü'nün ‘mahrem imamları' ile kontörlü ve ankesörlü büfe telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemi ile haberleştikleri tespit edilen 33 asker ile bu kişileri yönetip yönlendirme işini gerçekleştiren 1 ‘mahrem imam' hakkında gözaltı kararı çıktı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, gözaltı kararı verilen şüpheli olan askerin bütünün aktif görevde olduğu ve aralarında ayrıca 1 üsteğmen ve 2 yüzbaşı olduğu belirtildi. Zanlılardan 3'ünün helikopter pilotu olduğu ve diğerlerinin ise astsubay rütbesinde görev aldığı helikopterlerin bakımdan sorumlu olan teknik personel olduğu aktarıldı. Gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütüldü.

Gelen ilk bilgiye göre 34 zanlının da muvazzaf asker olduğu belirtildi. Fakat bu kişilerden birinin sivil imam olduğu kaydedildi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER 3.SAYFA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI