Bugun...Almanya devreye soktu! Türkiye'ye karşı sinsi plan!

Tarih: 25-03-2019 10:21:10 + -


Berlin, kendi İslamını yaratma planını devreye soktuğunu açık açık ifade ediyor.


Almanya devreye soktu! Türkiye'ye karşı sinsi plan!

Alman hükümeti, ülkesindeki Müslümanların 'kendi İslam anlayışlarını geliştirmelerine yardımcı olmayı' hedefliyor. Aslında bununla hedeflenen 'Alman İslamı' olarak da adlandırıyor.

"Almanya'ya ait bir İslam"

Alman İçişleri Bakanlığı’nın en üst düzeydeki bürokratı olan Markus Kerber, Financial Times’a verdiği bir mülakatta, “İhtiyacımız olan şey, Alman Müslümanlar için, Almanya’ya ait bir İslam” ifadesini kullandı.

Alman bürokrat Keber amaçlarını şöyle açıkladı: "Almanya’daki müslüman topluluk üzerindeki yabancı etkisini hem mali, hem de kişisel boyutlarıyla azaltmak; Almanya’da vaaz eden imamların Almanya’da yetişmiş olması, ve Müslümanların, günlük yaşamda, Alman toplumuna daha iyi entegre olmaları.”

Almanyadaki 2400 camiden 900’ü Türkiye’nin Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bir kolu olan DİTİB tarafından işletiliyor. Bu durum Almanya'da rahatsızlığa yol açtı.

Kerber konuyla ilgili olarak, “Türkiye hükümeti, Almanya’da DİTİB tarafından işletilen camiler üzerinde mutlak kontrol sahibi oldukları günlerin artık geride kaldığını kabul etmeli.” dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI