Bugun...AKÇAKALE’de KOLTUK SEVDASI... AYNI AŞİRETTEN 11 ADAY ADAYI, KIYASIYA REKABET

Tarih: 23-11-2018 08:47:14 Güncelleme: 23-11-2018 10:45:14 + -


31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi “Hükümet Kadın” filmini aratmayacak türden olaylara sahne oluyor. Hatta ikinci bir film senaryosu bile olabilir.


AKÇAKALE’de KOLTUK SEVDASI... AYNI AŞİRETTEN 11 ADAY ADAYI, KIYASIYA REKABET

Şanlıurfa Akçakale'de AK Parti'de aynı aşiretten 11 aday adayı kıyasıya rekabet...

 

Şanlıurfa Akçakale’de aynı aşiretten Belediye başkanlığı için 11 aday adayı çıktı. Küçük bir ilçeden aynı soy isimde ve birinci/ikinci dereceden akrabalar aday adayı oldu ve amansız bir rekabetin yanı sıra kıyasıya karalama kampanyası yürütülüyor. 

İlginç olan da 11 aday adayının tamamının AK Parti Akçakale Belediye Başkanı’nın akrabaları olması. Yani mevcut Belediye Başkanının seçmenlerinden önce kendi akrabaları karşısına rakip olarak çıkmış durumdalar. 

Akçakale Belediye başkanlığına aday olan akrabalar şunlar; İ. Naif Başak, Mustafa Hakkı Başak, Hikmet Başak, Hüseyin Başak, İzzettin Ayhan, Abdulhakim Ayhan, Ömer Ay,  Abdülkadir Aykut, İsa Akdağ Fehmi Solhan, Salih Nogay

Dikkati çeken bir diğer nokta da bu kadar çok aday adayı arasında hiçbir bir bayan adayın bulunmaması.

 

Doğu-Güneydoğu illerimizde bilineceği üzere aşiretlerin siyasette sözü geçmektedir. Kanaat önderleri ve Aşiret Liderlerinin desteklediği adaylar genelde kazanmaktadır. Akçakale’de ise tam tersine aynı aşiretten 11 aday adayı olması, Aşiretçiliğin birlik ve beraberliğin siyasi arenada bozulduğunu gösteriyor.

 

Bu garip durumu mutlaka siyasi partiler dikkate alıp birbirlerine itibar etmeyerek siyasi arenada yer almaya çalışanlar yerine liyakat sahibi adaylardan yana tercih kullanmaları çok daha yerinde olacaktır.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI